Проведення експертного автотехнічного дослідження

Наведений один із прикладів експертних досліджень проведених нашим Центром.

У відповідності до Закону України «Про судову експертизу» № 4038-ХІІ від 25 лютого 1994 р.  ТОВ «Київський експертно-дослідний центр» надає послуги з проведення експертиз та експертних досліджень. 

При проведенні експертного автотехнічного дослідження , за заявою замовника, на вирішення експерта було поставлене наступне питання:

« 1. До якої категорії відноситься автомобіль BMW  i3 до гібридного чи електричного? »

При проведенні експертного дослідження використовувалися наступні інформаційні джерела:

  1. Тлумачний словник основних термінів судової автотехнічної і транспортно-трасологічної експертизи. Під ред. Кисельова В.Б., Гардермана В.Д., Галаси П.В.,КНДІСЕ К.,2000.
  2. Сирота В.І. Основи конструкції автомобілів: Навчальний посібник. – 2-ге видання, перероблене та доповнене. – К.: Арістей, 2006. – 280 с.
  3. Европейский стандарт ЕН 1986-2 разработан Техническим комитетом СЕН/ТК 301 ≪Автомобили с электрической тягой».

Проведення  експертного дослідження було доручено експерту, який має повну вищу технічну освіту, 2-й кваліфікаційний клас судового експерта (кваліфікаційне свідоцтво № 0000 видане ЦЕКК Міністерства Юстиції України, дійсне до 22.05.2019р.) по спеціальності 10.2 «Дослідження технічного стану транспортних засобів», канд. технічних наук, стаж експертної роботи з 2005 року, стаж роботи за фахом з 1972 року.

            Обставини справи : Відомий європейський автовиробник BMW з літа 2013 року випустив на ринок новий електричний сіті-кар BMW i3, пробіг якого на одній підзарядці становив 160 км, але конкурентна боротьба з іншими автовиробниками змушувала конструкторів BMW розробити автомобіль  зі збільшеним запасом ходу і деякими іншими удосконаленнями.

Була розроблена модель електричного сіті-кара BMW i3 з так званим «подовжувачем ходу» Range Extender за рахунок установки бензинового 2-циліндрового двигуна об’ємом 0,65 літра, що працює як генератор, здатний забезпечувати додатковий діапазон пробігу до 150 кілометрів. Слід зазначити, що в даній моделі BMW i3 бензиновий двигун конструктивно не пов’язаний з трансмісією автомобіля, він тільки обертає генератор який підзаряжає батареї, тобто якщо батареї вийдуть з ладу то даний автомобіль рухатись за рахунок бензинового двигуна не зможе, на відміну від гібридної моделі.

Електромобіль  відрізняється від автомобілів з двигуном внутрішнього згорання тим, що приводиться в рух одним або декількома електродвигунами з живленням від акумуляторів або паливних елементів тощо, а не двигуном внутрішнього згоряння.

В ході проведення дослідження та з урахуванням вимог  чинних нормативних документів, експерт  дійшов наступних висновків:

«  1. Автомобіль BМW  i3, який може рухатися тільки на електричній тязі, не відноситься до категорії гібридних, а являється електромобілем. »

Ми завжди раді Вам допомогти виключно у Вашій ситуації.

Можете звертатися до нас:

по електронній пошті info@kedc.org.ua або по телефону 067 102 69 00