Наведений один із прикладів експертних досліджень проведених нашим Центром.
У відповідності до Закону України «Про судову експертизу» № 4038-ХІІ від 25 лютого 1994 р. ТОВ «Київський експертно-дослідний центр» надає послуги з проведення експертиз та експертних досліджень.
При проведенні товарознавчого експертного дослідження, за заявою замовника, на вирішення експерта були поставлені наступні питання:
« 1. Чи маються механічні пошкодження на вікнах, що встановлено в квартирі 00, буд.00, по вул. НАЗВА, в м. Київ?
- Яким чином наявність механічних пошкоджень вплинули на якісний стан вікон, чи можливо усунути пошкодження, та відновити належний стан вікон?
- Яка сума матеріальної шкоди, що створилася внаслідок наявності встановлених на вікнах механічних пошкоджень? »
Разом з Заявою були надані копії документів, а саме:
- Копія інвестиційного договору №00000 від 00.00.00р.
- Копія плану квартири з техпаспорту інвентарний №00000.
- Вікна, що встановлено в квартирі №00 буд.00, вул. НАЗВА, в м. Київ.
Проведення експертного дослідження було доручено експерту, який має:
- вищу товарознавчу освіту (диплом НК № 00000000 Донецький національний університет економіки і торгівлі імені М.Туган-Барановського) кваліфікація – спеціаліст з товарознавства і комерційної діяльності;
- середньо-спеціальну освіту (диплом ЖТ №000000 Одеський кооперативний технікум) – товарознавець продовольчих та непродовольчих товарів;
- кваліфікацію судового експерта за спеціальністю «судово-товарознавча експертиза» свідоцтво №00, видане рішенням ЕКК ЦНДЛСЕ МЮ Республіки Молдова від 00.00.0000р.
- кваліфікацію судового експерта за спеціальністю – 1 «Оцінка машин, обладнання, сировини та товарів народного споживання» (доповнення до свідоцтва №000, видане рішенням ЕКК ОНДІСЕ МЮ України від 00.00.0000р.;
- досвід виконання експертиз на посаді експерта-товарознавця (Одеський експертно-консультативний кооперативний центр «Аудитор») з 1988 року;
- стаж експертної роботи в державних спеціалізованих експертних установах (Одеський НДІСЕ МЮ України) – 15 років.
Об’єктом дослідження є: вікна.
За результатами проведеного огляду об’єкту дослідження, вивчення наданих документів, урахування вимог чинних нормативних документів, експерт дійшов наступних висновків:
« 1. На представлених на огляд вікнах, що встановлено в квартирі 00, буд.00, по вул. НАЗВА, в м. Київ, (а саме на склі всіх 32-х склопакетів) наявні механічні неруйнівні лінійні пошкодження: – подряпини та забруднення застиглою клейовою речовиною. Кількість та розміри пошкоджень вказано в Таблиці 1 цього висновку.
- Наявність механічних та забруднювальних пошкоджень скла в кількості і розмірах, що перевищують допустимі норми – суттєво погіршили якісний стан вікон наступним чином:
– скло, яке є складовими 36 склопакетів, що вмонтовані в 7 вікон, розташованих в квартирі №00 будинку №00 по вул. НАЗВА, м. Київ – не відповідають вимогам ДСТУ Б В.2.7-122-2003 «Скло листове. Технічні умови» [9, табл.5.];
– склопакети не відповідають вимогам ДСТУ Б В.2.7-107:2008 «Склопакети клеєні будівельного призначення. Технічні умови» [10, п.п.5.1., 5.13., 5.21.].
Враховуючи велику кількість та дуже великі розміри подряпин та застиглих клейових смуг, проводити роботи з усунення пошкоджень із скла – недоцільно.
Для відновлення належного товарного виду вікон – доцільно замінити склопакети..
- Сума матеріальної шкоди, що створилася внаслідок наявності встановлених на вікнах механічних пошкоджень, що встановлено в рамках товарознавчого дослідження складає суму 25 296грн. 22 коп.(Двадцять п’ять тисяч двісті дев’яносто шість грн.22коп.).
Для встановлення повної суми матеріальної шкоди до суми, встановленої в даному висновку необхідно додати вартість відновлювальних робіт та транспортних видатків. »
Ми завжди раді Вам допомогти виключно у Вашій ситуації.