Експертиза документів на встановлення давності

Експертиза документів на встановлення давності

Фізико-хімічна експертиза з визначення віку реквізитів документів виконання і відповідності дати підписів, печаток, тексту даті, зазначеній на документі  – це дослідження хімічного складу матеріалів листа (записи, виконані кульковими і гелевими ручками, відбитки штампів і печаток виконані штемпельними чорнилом, тексти виконані струменевими принтерами) на предмет встановлення в них хімічних компонентів таких як бензиловий спирт, феноксіетанол, триетиленгліколь, гліцерин та ін. За результатами дослідження цих компонентів встановлюється вік матеріалу листа.

Зазначені хімічні компоненти є широко поширеними компонентами, які входять до складу багатьох матеріалів та об’єктів: лакофарбові матеріали, парфумерно-косметична продукція, лікарські препарати, вина і виноматеріали, пластмаси, технічні рідини і миючі засоби та ін.

Дослідження таких компонентів проводяться у виробничих і наукових хімічних лабораторіях, тобто проведення таких досліджень недержавними експертними установами не суперечить Закону України “Про судову експертизу”.

Об’єктами дослідження можуть бути:

– Записи та підписи, виконані кульковими чи гелевими ручками;

– Відбитки печаток і штампів виконані штемпельним чорнилом;

– Друковані тексти виконані струменевими принтерами.

Підготовка матеріалів для експертизи:

–  для дослідження надаються  оригіналами документів;

– для дослідження придатні документи, які містять не менше 4 см штриха матеріалу листа нормальної насиченості ;

– для дослідження потрібен дозвіл на пошкодження досліджуваних записів (підписів), оскільки методи встановлення віку реквізитів базуються на руйнуючих фізико-хімічних методах дослідженнях матеріалів листа.

Експертиза давності документа у КЕДЦ здійснюється   експертом, який має вищу хімічну освіту, здобув  кваліфікацію судового експерта за спеціальністю 2.2 «Дослідження матеріалів документів», атестований Міністерством юстиції України, внесений в державний Реєстр атестованих судових експертів, має досвід виконання експертних досліджень та експертиз по встановленню віку матеріалів письма  з 2007 року; відповідальний виконавець двох наукових робіт в галузі судової експертизи, які внесені до державного реєстру атестованих експертних методик, автор наукових статей в галузі судової експертизи, які рекомендовані до використання.

Дослідження щодо встановлення давності виготовлення документів в Нашому центрі проводяться на сучасному обладнанні в атестованій хімічній лабораторії, відповідно до вимог Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність». Використовуються атестовані методи та методики, в тому числі впроваджені в експертну практику.

ОСНОВНІ ПИТАННЯ ПО ЕКСПЕРТИЗІ ДАВНОСТІ ДОКУМЕНТУ

Будь-які питання, які виникли у Вас по умовам проведення експертизи (дослідження), особливостям підготовки матеріалів, вартості, правильності постановки питань, можно задати нашим менеджерам, зателефонувавши за номером

або заповнити бланк заявки на сайті

або відправити лист по електронній пошті: info@kedc.kiev.ua

або приїхати безпосередньо в офіс: 01601 м.Київ, провулок Рильський, буд.10,офіс 14

(попередньо зателефонувавши співробітникам нашого центру та узгодити час відвідування офісу, для максимально комфортного спілкування з Вами).