Лінгвістична експертиза

Лінгвістична експертиза

Так що ж таке лінгвістична експертиза, і в яких випадках потрібно  її проведення?

Лінгвістична експертиза писемного мовленняце одне з найбільш складних і відповідальних досліджень, при цьому є одним з найбільш затребуваних. Лінгвістична експертиза полягає в дослідженні експертами текстів різного характеру, з метою вирішення питань про наявність в них висловлювань, що ганьблять честь і гідність, ділову репутацію, що мають ознаки наклепу, погрози, екстремізму, ставлення до релігії і т.п.

Залежно від поставлених завдань, лінгвістичні експертизи можна розділити на:

(1)  семантико-текстуальні, суттю яких є тлумачення об’єктивного змісту тексту (можуть бути корисні у справах про захист гідності, честі та ділової репутації, про наклеп, погрозу, звинуваченнях в екстремізмі, щодо виявлення ознак загрози, щодо виявлення незаконного запозичення текстових матеріалів, щодо усунення помилок при написанні прізвищ, імен та по батькові у різноманітних офіційних документах і т. д.).

До окремих видів лінгвістичних  досліджень належать мовознавчі:

 • встановлення правопису імен, імен по батькові, прізвищ;
 • з’ясування ідентичності імен (імен по батькові, прізвищ), написаних по-різному в документах;
 • встановлення етимології (походження) імені (прізвища);
 •  правопису власних географічних назв (поселень, річок, гір, вулиць);
 •  з’ясування ідентичності топонімів, написаних по-різному в документах;
 • встановлення етимології топонімів;
 • нормативне утворення відтопонімних прикметників;
 •  встановлення етимології питомих слів української мови та іншомовних запозичень;
 •  встановлення значень коренів слів та походження слів, словосполучень тощо;
 •  тлумачення часто вживаних і конотативних (додаткових) значень слів і висловів;
 •  тлумачення текстів документів для їх розуміння;
 • тлумачення значень словосполучень, фразеологізмів, словесних елементів торговельних марок, текстів рекламного характеру;
 •  тлумачення змістового напряму конкретної частини тексту.

Питання щодо встановлення ідентичності імен чи прізвищ постає, коли переклад імені або прізвища в паспорті не відповідає свідоцтву про народження. Це відбувалось в наслідок зміни паспортів у зв’язку з набуттям Україною незалежності. В результаті, трапляються випадки, коли виявляються помилки в написанні імен, прізвищ або імен по-батькові в правовстановлюючих документах,  довіреностях, тощо. Такі помилки є перепонами при оформленні документів нотаріусами, наприклад, при оформленні спадщини чи оформленні купівлі-продажу.

Найпростіший та швидкий спосіб вирішення проблеми, це звернутись до ТОВ «Київський експертно-дослідний центр» (Центр експертиз КЕДЦ) та замовити експертизу. Терміни виконання окремих видів експертиз від 2 до 5 робочих днів з часу отримання всіх документів.

(2) авторознавчі, головним завданням яких є встановлення автора тексту чи рис соціально-демографічного портрета автора тексту, а також стану автора на момент створення тексту, складання тексту самостійно або за участю інших осіб шляхом диктування або переписування і т.д.

У ТОВ “Київський експертно-дослідний центр” ( КЕДЦ)  лінгвістична експертиза проводиться експертами, які мають кваліфікацію за спеціальністю «Дослідження писемного мовлення», атестовані Міністерством юстиції України, внесені до державного Реєстру атестованих судових експертів і мають багаторічний досвід експертної роботи, та експертами фахівцями-мовознавцями,  які мають спеціальні знання,  що забезпечує високу якість досліджень і стислі терміни виконання доручених експертиз. У своїй роботі наші фахівці керуються офіційними методиками, а також чиним законодавством.

Експерти нашої установи виконують лінгвістичні експертизи будь-якої складності.

Будь-які питання, які виникли у Вас по умовам проведення експертизи (дослідження), особливостям підготовки матеріалів, вартості, правильності постановки питань, можна задати нашим менеджерам, зателефонувавши за номером 067-153-20-47

або заповнити бланк заявки на сайті

та відправити лист по електронній пошті: info@kedc.org.ua

або приїхати безпосередньо в офіс:

м.Київ, провулок Рильський 10,офіс 14

(попередньо зателефонувавши співробітникам нашого центру та узгодити час відвідування офісу, для максимально комфортного спілкування з Вами).