Комплексна хіміко-товарознавча експертиза

Хіміко-товарознавча експертиза

За допомогою комплексної хіміко – товарознавчої експертизи визначається:

  • відповідність товарів вимогам Державних стандартів України;
  • відповідність коду УКТЗЕД.

В Україні товарна номенклатура називається – Українська класифікація товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД).

Вона є невід’ємним додатком до Закону «Про митний тариф України».

Кодування товарів застосовується для:

  • Митного оформлення товарів
  • Нарахування мит, податків, різних платежів
  • Отримання різних дозвільних документів на експорт / імпорт продукції
  • Визначення умов переробки (критерії походження товарів)
  • Оформлення сертифікатів походження товарів та висновків про походження товару
  • Отримання ліцензій на експорт / імпорт певних видів товарів
  • Заповнення податкових накладних та багато інших. ін.

Від коду для ЗЕД залежить, чи треба отримувати дозвіл на ввезення товарів подвійного призначення (наприклад, системи зв’язку), чи необхідна сертифікація (наприклад, для дитячих іграшок) або отримання ліцензії на імпорт (приклад: медичні препарати) …

Але найчастіше правильно визначити код буває досить складно, тому що для цього потрібно володіти певними професійними знаннями товарознавця різних товарів, а також добре орієнтуватися в складній структурі товарної номенклатури, знати основні правила інтерпретації УКТ ЗЕД, вміти правильно прочитати і витлумачити всі додаткові пояснення і примітки до кожної товарної позиції.

Для класифікації всіх товарів використовують такі критерії, які є основними: матеріал або речовина з якого виготовлений товар, функції товару, ступінь обробки товару. Неправильно визначена класифікація або вказівка неправдивих даних у митних документах, тягне за собою відповідальність згідно з чинним митним законодавством України, оскільки на основі класифікації товару визначається ставка мита, митні пільги, необхідність або необов’язковість сертифікації, розмір інших платежів і т.д.

В більшості випадків,  код товару залежить від його хімічного складу. У таких випадках, для того, щоб експерт-товарознавець міг правильно визначити код УКТЗЕД – необхідно попередньо провести хімічне дослідження складу товару чи речовини, і вже потім, спираючись на дані лабораторних досліджень – можна безпомилково визначити код УКТЗЕД.

АКЦИЗ

Для того щоб товар (продукцію) ідентифікувати як підакцизний, його потрібно, зокрема, класифікувати згідно з УКТ ЗЕД. Правильне визначення коду товару має велике значення, оскільки від цього безпосередньо залежить розмір ставки акцизного податку.

Перелік підакцизних товарів та їх коди згідно з УКТЗЕД наведено у Податковому кодексі. Там же визначено, що підакцизні товари (продукція) – це товари за кодами згідно з УКТ ЗЕД, на які Кодексом встановлено ставки акцизного податку. Наприклад, нафтопродукти, пальне, продукти з вмістом спирту, та ін..

Для того, щоби визначити, чи є товар підакцизним, експерту-товарознавцю необхідно мати висновок хімічних досліджень.

Класифікація. Наприклад, нафтопродуктів здійснюється за їх фізико-хімічними показниками – фракційний склад, середньо дистильовані фракції, важкі залишки переробки нафтової сировини. Класифікація алкогольних та слабоалкогольних продуктів здійснюється за відсотком вмісту етилового спирту та натуральних продуктів бродіння. Всі ці показники визначаються в лабораторії хімічними дослідженнями. Маючи повну картину відповідних показників, експерт-товарознавець може визначити, чи є товар підакцизним.

ОСНОВНІ ПИТАННЯ ПО ХІМІКО-ТОВАРОЗНАВЧІЙ ЕКСПЕРТИЗІ

Будь-які питання, які виникли у Вас по умовам проведення експертизи (дослідження), особливостям підготовки матеріалів, вартості, правильності постановки питань, можно задати нашим менеджерам, зателефонувавши за номером

або заповнити бланк заявки на сайті

або відправити лист по електронній пошті: info@kedc.kiev.ua

або приїхати безпосередньо в офіс: м.Київ, провулок Рильський ,10, офіс 14.

(попередньо зателефонувавши співробітникам нашого центру та узгодити час відвідування офісу, для максимально комфортного спілкування з Вами).