Товарознавча експертиза

Товарознавча експертиза

Ціль експертизи – визначити реальну ціну купленого товару або устаткування виходячи з його справжнього стану, встановити недоліки і причини їх появи.

Неякісні товари – величезна проблема сучасних виробників. Збільшення асортименту, підвищення конкуренції, бажання отримати надприбуток змушує багатьох виробників знижувати якість своїх виробів.

Виробники і продавці неякісних товарів порушують Закон “Про захист прав споживачів”, не попереджають заздалегідь про низьку якість, продають дешевий і неякісний товар як ексклюзивний і на порядок дорожче. Страждає в даному випадку тільки споживач. Відновити права позивача можливо лише після проведення відповідних експертиз, а в інших випадках – тільки через суд.

 Експертиза товару неналежної якості проводиться, як правило, з метою:

-виявлення недоліків чи пошкоджень виробів;

-виявлення механізмів утворення недоліків і дефектів;

-встановлення споживчих властивостей і характеристик об’єкта;

– встановлення вартості товару з урахуванням втрати якості.

Методи експертизи якості товарів, якими користуються товарознавці, як правило, не відрізняються особливою різноманітністю, перш за все це органолептичний метод, який базується на органах чуття людини.

У разі виникнення питань, які не можуть бути визначені в рамках органолептичного дослідження, проводяться лабораторні дослідження, які можуть встановити хімічний склад товарів чи їх складових, визначити наявність шкідливих, отруйних (небезпечних) речовин і компонентів в продуктах і матеріалах.

Товарознавча експертиза, крім якості та вартості товарів визначає:

  • належність до акцизних товарів;
  • належність до товарів подвійного призначення.
  • коди товару згідно з УКТЗЕД;
  • перевірку паковання, марковання продукції;
  •  товаровиробника згідно з маркуванням;

ОСНОВНІ ПИТАННЯ ПО ТОВАРОЗНАВЧІЙ ЕКСПЕРТИЗІ

Будь-які питання, які виникли у Вас по умовам проведення експертизи (дослідження), особливостям підготовки матеріалів, вартості, правильності постановки питань, можно задати нашим менеджерам, зателефонувавши за номерами (044) 362-29-45, (067) 153-20-47

або заповнити бланк заявки на сайті

або відправити лист по електронній пошті: info@kedc.org.ua

або приїхати безпосередньо в офіс:

01601 м.Київ,провулок Рильський 10, офіс 14

(попередньо зателефонувавши співробітникам нашого центру та узгодити час відвідування офісу, для максимально комфортного спілкування з Вами).