Проведення товарознавчого експертного дослідження.

Наведений один із прикладів експертних досліджень проведених нашим Центром.

У відповідності до Закону України «Про судову експертизу» № 4038-ХІІ від 25 лютого 1994 р.  ТОВ «Київський експертно-дослідний центр» надає послуги з проведення експертиз та експертних досліджень. 

При проведенні товарознавчого експертного дослідження, за заявою замовника, на вирішення експерта були поставлені наступні питання:

« 1. Чи маються механічні пошкодження на вікнах,  що встановлено в квартирі 00, буд.00, по вул. НАЗВА, в м. Київ?

 1. Яким чином наявність механічних пошкоджень вплинули на якісний стан вікон, чи можливо усунути пошкодження, та відновити належний стан вікон?
 2. Яка сума матеріальної шкоди, що створилася внаслідок наявності встановлених на вікнах механічних пошкоджень? »

Разом з Заявою були надані копії документів, а саме:

 1. Копія інвестиційного договору №00000 від 00.00.00р.
 2. Копія плану квартири з техпаспорту інвентарний №00000.
 3. Вікна, що встановлено в квартирі №00 буд.00, вул. НАЗВА, в м. Київ.

Проведення  експертного дослідження було доручено експерту, який має:

 • вищу товарознавчу освіту (диплом НК № 00000000 Донецький національний університет економіки і торгівлі імені М.Туган-Барановського) кваліфікація – спеціаліст з товарознавства і комерційної діяльності;
 • середньо-спеціальну освіту (диплом ЖТ №000000 Одеський кооперативний технікум) – товарознавець продовольчих та непродовольчих товарів;
 • кваліфікацію судового експерта за спеціальністю «судово-товарознавча експертиза» свідоцтво №00, видане рішенням ЕКК ЦНДЛСЕ МЮ Республіки Молдова від 00.00.0000р.
 • кваліфікацію судового експерта за спеціальністю – 1   «Оцінка машин, обладнання, сировини та товарів народного споживання» (доповнення до свідоцтва №000, видане рішенням ЕКК ОНДІСЕ МЮ України від  00.00.0000р.;
 • досвід виконання експертиз на посаді експерта-товарознавця (Одеський експертно-консультативний кооперативний центр «Аудитор») з 1988 року;
 • стаж експертної роботи в державних спеціалізованих експертних установах  (Одеський НДІСЕ МЮ України) – 15 років.

     Об’єктом дослідження є:  вікна.

За результатами проведеного огляду об’єкту дослідження, вивчення наданих документів, урахування вимог  чинних нормативних документів, експерт  дійшов наступних висновків:

«  1. На представлених на огляд вікнах, що встановлено в квартирі 00, буд.00, по вул. НАЗВА, в м. Київ, (а саме на склі всіх 32-х склопакетів) наявні механічні неруйнівні лінійні пошкодження: – подряпини та забруднення застиглою клейовою речовиною. Кількість та розміри пошкоджень вказано в Таблиці 1 цього висновку.

 1. Наявність механічних та забруднювальних пошкоджень скла в кількості і розмірах, що перевищують допустимі норми – суттєво погіршили якісний стан вікон наступним чином:

– скло, яке є складовими 36 склопакетів, що вмонтовані в 7 вікон, розташованих в квартирі №00 будинку №00 по вул. НАЗВА, м. Київ – не відповідають вимогам ДСТУ Б В.2.7-122-2003 «Скло листове. Технічні умови» [9, табл.5.];

– склопакети не відповідають вимогам ДСТУ Б В.2.7-107:2008 «Склопакети клеєні будівельного призначення. Технічні умови» [10, п.п.5.1., 5.13., 5.21.].

Враховуючи велику кількість та дуже великі розміри подряпин та застиглих клейових смуг, проводити роботи з усунення пошкоджень із скла – недоцільно.

Для відновлення належного товарного виду вікон – доцільно замінити склопакети..

 1. Сума матеріальної шкоди, що створилася внаслідок наявності встановлених на вікнах механічних пошкоджень, що встановлено в рамках товарознавчого дослідження складає суму 25 296грн. 22 коп.(Двадцять п’ять тисяч двісті дев’яносто шість грн.22коп.).

Для встановлення повної суми матеріальної шкоди до суми, встановленої в даному висновку необхідно додати вартість відновлювальних робіт та транспортних видатків. »

Ми завжди раді Вам допомогти виключно у Вашій ситуації.